LEGO® Masters

Build like a Master. Watch and build along with LEGO® Masters

Watch LEGO® Masters on TVNProductsLearn more

A new season of LEGO® Masters is coming

Watch LEGO® Masters starting Friday, 30/9 at 8 pm on TVN.

Master's Favourites

View All
New
Add to wish list

Hogwarts Express™ – Collectors' Edition

Average rating3.7out of 5 stars
Price2399,99 zł
Exclusives
Add to wish list

Diagon Alley™

Average rating4.4out of 5 stars
Price2149,99 zł
New
Add to wish list

Lion Knights' Castle

Average rating4.8out of 5 stars
Price1899,99 zł
Exclusives
Add to wish list

Loop Coaster

Average rating4.1out of 5 stars
Price1899,99 zł
New
Add to wish list

Motorised Lighthouse

Average rating4.6out of 5 stars
Price1399,99 zł
New
Add to wish list

Atari® 2600

Average rating4.6out of 5 stars
Price1149,99 zł
New
Add to wish list

Chevrolet Camaro Z28

Average rating4.5out of 5 stars
Price799,99 zł
New
Add to wish list

Galaxy Explorer

Average rating4.8out of 5 stars
Price479,99 zł

Judges

Pola Lisowicz

Projektantka graficzna, ilustratorka, artystka multidyscyplinarna. Od ośmiu lat mieszka w Danii, do której wyjechała, by kształcić się w dziedzinie nowoczesnych mediów i komunikacji wizualnej. Swoją przygodę z Grupą LEGO rozpoczęła od tworzenia projektów graficznych oraz współpracy koncepcyjnej nad zestawami celowanymi. Pracowała między innymi nad serią Nexo Knights , LEGO Movie 2 oraz Hidden Side. Obecnie jest odpowiedzialna za projekty graficzne w parkach rozrywki LEGOLAND. Tworzy identyfikacje wizualne dla mini-brandów wewnątrz parków, projektuje mini-figurki, dekoracje oraz grafiki. Ostatnio uczestniczy w pracach nad odświeżeniem szaty wizualnej LEGO Discovery Center.

Czesław Mozil

Czesław Mozil to urodzony w Polsce, a wychowany w Danii autor tekstów, kompozytor, muzyk, akordeonista i aktor dubbingowy. Jest absolwentem Królewskiego Duńskiego Konserwatorium Muzycznego. Swoją przygodę z muzyką zaczął od śpiewania w chórze kościelnym.
Dziś znany jest ze swojego burzliwego romansu z językiem polskim oraz takich przebojów jak „Maszynka do ćwierkania”, „Ucieczka z wesołego miasteczka”, „O tych w Krakowie”.
Prywatnie Czesław to wielki miłośnik warszawskiej Pragi, kotów i przede wszystkim klocków LEGO, których dziś ma sporą kolekcję.
Buduje od dziecka, a inspiracji do tworzenia z LEGO dostarczały mu wizyty LEGOLANDZIE. Jak sam mówi miłość do muzyki i LEGO ma w DNA.

Contestants

Maciej Walaszek i Kacper Walaszek

Gdy Kacper wpadł na pomysł, by zgłosić się do programu wybór partnera był oczywisty. Maciej, jego brat, jest dla niego wzorem w każdej dziedzinie. Kacper buduje LEGO od najmłodszy lat. Pytany o prezent zawsze prosi o nowy zestaw klocków. Jego ulubioną serią jest LEGO Star Wars. W przyszłości chciałby zostać grafikiem komputerowym. Maciej studiuje informatykę, a jego największą pasją jest fotografia. Pomysłami związanymi z technologią i robotyką dzieli się na swoim kanale na YouTube. Obaj bracia odziedziczyli po swoim ojcu zamiłowanie do muzyki. Kacper gra na perkusji, Maciej na gitarze. Bracia wystąpili w drugiej edycji programu, niestety z powodów zdrowotnych musieli zrezygnować w odcinku finałowym. Ponownie zaprezentują swoje umiejętności w trzecim sezonie.

Szymon Mentlewicz i Aleksandra Skoczyńska

Ola, z wykształcenia technolog żywienia, na co dzień pracuje w korporacji działającej w sektorze finansowym. Swojego męża poznała już w przedszkolu. Ola to prawdziwa „geek girl” która łączy miłość do popkultury z pasją do klocków. Dużo czasu spędza w mediach społecznościowych, gdzie recenzuje zestawy LEGO. Życie jej przyjaciela Szymona od lat również wypełnia miłość do LEGO. Jest autorem kanału o klockach w mediach społecznościowych. Ma też firmę, która zajmuje się sprzedażą używanych zestawów. W wolnych chwilach biega i zajmuje się fotografią. Za największe życiowe osiągnięcie uważa udział w swoim pierwszym maratonie. Tuż przed rozpoczęciem nagrań do programu ożenił się.

Daniel Voiuiev-Larin i Kasia Świętach

Połączył ich Lublin i miłość do tatuaży, które Kasia wykonuje od 7 lat. Z Danielem poznali się w jednym z lubelskich salonów tatuażu. Daniel pochodzi z Ukrainy, gdzie ukończył architekturę na Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Budownictwa i Architektury. Od kilku lat mieszkają w Nowym Targu, gdzie prowadzą własny salon tatuażu. Swoje mieszkanie dzielą z liczną gromadą zwierząt, min.: kotami i gadami. To Daniel zaraził Kasię pasją do LEGO. Oboje są pasjonatami górskich wędrówek oraz wspólnego rysowania.

Marcin Siedlaczek i Jacek Siedlaczek

Jacek z wykształcenia jest psychologiem, ale zawodowo zajmuje się kreowaniem wizerunku marki. Jest szczęśliwym mężem i ojcem – ma synka, który powoli zaczyna dzielić jego pasję do LEGO. Jego hobby to muzyka. Jako dj grał na imprezach klubowych i festiwalach. Marcin jest fizjoterapeutą. Prowadzi zajęcia z anatomii w Collegium Medicum na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ma trzy córki, którym często buduje z klocków wszystko co im się zamarzy. Obaj często spotykają się na rodzinne budowanie. Największą pasją Marcina jest bieganie. Zdarzyło mu się spontanicznie wyjechać na bieg organizowany w USA.

Martyna Skudzawska i Piotr Powałowski

Martyna skończyła Politechnikę i jest asystentką projektanta kolejowego. Drugą po LEGO pasją Martyny jest kino. Najbardziej lubi klasyki, szczególnie filmy gangsterskie takie jak ""Dawno temu w Ameryce"". Bardzo chciałaby odwiedzić Nowy Jork. Przyjaźni się z Piotrem, który od dziecka lubił główkować i zawsze próbował coś budować. Chyba dlatego został projektantem mostów. W czasie liceum i studiów porzucił klocki by wrócić do nich po trzydziestce. zaczęło się od zestawu, który dostał od ówczesnej narzeczonej. Martyna i Piotr często spotykają się w grupie przyjaciół, by wspólnie budować. Żona Piotra ma odmienną pasję - woli układać obrazy z kryształków.

Adam Gankowski i Mateusz Kowalski

Adam i Mateusz wspólnie tworzą zespół muzyczny – Klisze. Adam choć studiował zarządzanie zawodowo jest specjalistą Service Desk. Mateusz studiował anglistykę, potem pracował w IT, teraz w fabryce, jak sam mówi, przeciera jeansy pumeksem. To Adam „zaraził” Mateusza miłością do klocków. W czasie prób zespołu miał przy sobie LEGO i w każdej wolnej chwili coś z nich budował. Oprócz muzyki obaj interesują się modą vintage. Adam lubi oryginalne stroje, a Mateusz daje drugie życie starym ubraniom.

Masters’ Secrets

After every episode, LEGO® Master Model Builders Pete and Chris share their insider knowledge to give you the techniques and skills to build like a Master.

Episode 1

Incorporating Motion

Episode 2

Intentional Breaking

Episode 3

Interlocking

Episode 4

Building Flexibly

Episode 5

Balance & Symmetry

Episode 6

Arches and Curves

Episode 7

Builds That Spin

Episode 8

Creating Characters

Episode 9

Unique Use Of Elements

Episode 10

Sideways Building

Episode 11

Light Bricks

Episode 12

How to design with LEGO

FAQ

How many contestants are there on LEGO Masters?

Six teams of two each compete for the title of LEGO Master!

What network is LEGO Masters on?

LEGO Masters airs on TVN and TVN Online.

What’s the prize for winning LEGO masters?

The winning LEGO Masters team receives the LEGO Masters Trophy and 100 ths PLN and LEGO sets in value of 10 ths PLN!

Who hosts LEGO Masters?

LEGO Masters is hosted by journalist and television personality Marcin Prokop.

Who won LEGO Masters 2020?

Jakub and Rafal won season 1 of LEGO Masters.

What steaming service has LEGO Masters?

You can watch LEGO Masters on TVN.